ترفندهای تمرین با دستگاه ورزشی اسکی فضایی

0

اگر شما هم به صورت روتین به باشگاه می روید، قطعا اسکی فضایی یکی از محبوب ترین دستگاه های هوازی است که از آن استفاده می کنید. افرادی که از تمرینات الپتیکال استفاده می کنند، معمولا روشی یکسان دارند. تنظیمات اولیه را انجام می دهند، هدفونشان را به گوششان می زنند و برای حدود 30 دقیقه مشغول پدال زدن می گردند. اما آشنایی با ترفندهای الپتیکال می تواند شرایط و نتایج استفاده از آن را به کلی متحول کند.

دلایل زیادی وجود دارد که بسیاری به تمرینات الپتیکال علاقه مند هستند.

  • استفاده از دستگاه الپتیکال جذاب است.
  • تمرینات اسکی فضایی فاقد هرگونه احتمال آسیب دیدگی هستند.
  • استفاده از الپتیکال برای تمرینات هوازی کارا بوده و در عین حال از تردمیل آسان تر است.

اما استفاده‌ی مستمر از اسکی فضایی همچون بسیاری از دستگاه های تمرینی پس از گذشت دوره ای طولانی، کسل کننده به نظر می آید. این موضوع در کنار عدم نتیجه گیری کافی باعث می شود که بسیاری از ورزشکاران مبتدی پس از گذشت دوره ای کوتاه، از انجام تمرینات الپتیکال خسته شده و به دنبال روشی جدید و دستگاهی دیگر باشند.

ما در این مقاله‌ی کوتاه قصد داریم شما را با روش هایی آشنا کنیم که به کمک آنها در هنگام استفاده از دستگاه ورزشی الپتیکال، نتایج بهتری را مشاهده کرده و در عین حال تمریناتی جذاب را تجربه کنید. پس با ما همراه باشید.

ترفندهای الپتیکال – شماره 1 : پاهای خود را کاملا صاف و قائم بر روی پدال ها قرار دهید

فرم صحیح تمرینات ورزشی به ویژه در هنگام استفاده از دستگاه های هوازی به شما کمک می کند تا احتمال آسیب دیدگی را کاهش داده و همچنین دیرتر احساس خستگی کنید.

پاهای خود را به صورت دقیق و صاف بر روی پدال ها قرار داده و با هر 2 دست، دسته های دستگاه را نگهدارید.

اجازه ندهید فشار مضاعفی بر روی انگشتان شما وارد شود. کمر خود را به گونه ای صاف در طول تمرین نگهدارید که علاوه بر ایجاد فشار طبیعی بر روی آن پس از اتمام تمرین، احساس درد یا گرفتگی نداشته باشید. در این حالت حداکثر فشار بر روی عضلات پایین تنه‌ی شما است و همچنین عضلات بالا تنه و کمر نیز تا حدی تقویت می شود

حفظ پوزیشن صحیح، مهمترین عامل در میان ترفندهای الپتیکال است و باعث می شود در کنار حداکثر کالری سوزی، حداقل میزان خستگی را تجربه کنید.

ترفندهای الپتیکال – شماره 2 : تمرینات الوپتیکال خود را با برخی از حرکات پرفشار پایه ترکیب کنید

معمولا هسته‌ی میانی بدنتان که به اصطلاح ( Core ) نامیده می شود، در تمرینات الپتیکال کمترین میزان فشار را تجربه می کند.

در نتیجه میزان کالری سوزی کاهش یافته و عضلات شکمتان در هنگام انجام تمرینات الپتیکال تقویت نمی گردند. به همین منظور شما می توانید هر 5 الی 7 دقیقه از الوپتیکال پایین آمده و بسته به توان بدنی خود، 20 حرکت شنا یا شکم انجام دهید.

انجام این تمرین به عنوان یکی از ترفندهای اسکی فضایی ، علاوه بر این که جلسات تمرینی شما با این دستگاه را هجان انگیزتر می کند، می تواند این 30 دقیقه را بسیار موثرتر نماید.

 

از دیگر تمرینات تاثیر گذار و مفید برای لاغری شکم و پهلو همزمان با الپتیکال می توان به انجام پلانک ثابت یا از کناره ها اشاره کرد.

دلوکس کالا بهترین فروشگاه برای خرید اسکی فضایی با قیمت عالی میباشد.

منبع : وبلاگ دلوکس کالا

(deluxekala.com)

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.