قیمت صفحه کانتر چگونه تعیین می‌شود؟

0

چکیده : قیمت صفحه کانتر چوبی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از: سختی یا نرمی چوب، نوع چوب، ضخامت، ابعاد، کیفیت ساختی…

قیمت صفحه کانتر چوبی به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از: سختی یا نرمی چوب، نوع چوب، ضخامت، ابعاد، کیفیت ساختی، رنگ و نوع پرداخت. تمامی عواملی که بر قیمت صفحه کانتر تأثیر گذارند می‌توانند بر قیمت صندلی کانتر نیز تأثیر گذار باشند. همواره پیشنهاد می‌کنیم که برای یافتن بهترین قیمت میز کانتر، سعی کنید مکان‌ها یا فروشگاه‌های آنلاینی را پیدا کنید که توسط آن‌ها بتوانید مستقیماً از تولید کننده خرید خود را انجام دهید. واسطه‌ها از اصلی‌ترین دلایلی هستند که می‌توانند به طور چشمگیری در تغییرات قیمت نقش داشته باشند. هرچقدر در بین فاصله شما تا تولید کننده، واسطه‌های بیشتری قرار داشته باشند، به همان نصاب قیمت محصول مورد نظر تغییرات بیشتری را تجربه خواهد کرد.

عوامل مؤثر بر قیمت صفحه کانتر چوبی

همان‌طور که گفتیم عوامل متفاوتی هستند که می‌توانند بر قیمت صفحه کانتر تأثیر گذار باشند. در اینجا می‌خواهیم هرکدام از آن‌ها را به طور کامل بررسی کنیم.

نوع چوب

 • چوب‌های سخت مانند بلوط، گردو و افرا به دلیل دوام و زیبایی ظاهری، گران‌تر هستند.

 • چوب‌های نرم مانند کاج و صنوبر به دلیل دردسترس‌بودن بیشتر، ارزان‌تر هستند.

ضخامت

 • هر چه ضخامت صفحه کانتر بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. ضخامت استاندارد برای صفحه کانتر چوبی بین ۲ تا ۴ سانتی‌متر است. البته ناگفته نماند که هر طراح و تولید کننده ای، باتوجه به نوع طراحی و نیاز می تواند محصولی منحصر به فرد و با ضخامت بیشتر تولید کند.

ابعاد

قیمت صفحه کانتر به طور مستقیم با ابعاد آن مرتبط است. هر چه صفحه کانتر بزرگ‌تر باشد، قیمت آن نیز گران‌تر خواهد بود.

کیفیت ساخت

صفحه‌های کانتر چوبی که باظرافت و دقت بیشتری ساخته شده‌اند و از مواد باکیفیت‌تری در آنها استفاده شده است، گران‌تر هستند.

لعاب و پرداخت

نوع لعاب و پرداختی که برای صفحه کانتر چوبی استفاده می‌شود، می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. به‌عنوان‌مثال، لعاب‌های ضد آب و ضد خش گران‌تر هستند.

برند

برندهای معروف صفحه کانتر چوبی که سابقه و شهرت بیشتری دارند، معمولاً قیمت‌های بالاتری را برای محصولات خود ارائه می‌کنند.

محل خرید

قیمت صفحه کانتر چوبی می‌تواند در فروشگاه‌های مختلف و همچنین در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

عوامل دیگر

عوامل دیگری مانند طرح و نقش چوب، وجود رگه‌ها و گره‌ها، و همچنین نوع لبه‌ها (صاف، گرد و…) می‌توانند بر قیمت صفحه کانتر چوبی تأثیر بگذارند.

قیمت صندلی کانتر چوبی چگونه تعیین می‌شود؟

حالا که درباره قیمت صفحه کانتر صحبت کردیم، شاید برایتان جالب باشد که بدانید قیمت صندلی کانتر چوبی نیز چگونه تعیین می‌شود. مواردی مانند نوع چوب مورد استفاده در صندلی کانتر و سخت یا نرم بودن چوب دقیقاً با میز کانتر مشترک است. موارد دیگری که باید درباره آن اطلاع داشته باشید عبارت‌اند از:

سبک

 • صندلی‌های کانتر ساده که طراحی معمولی دارند، ارزان‌تر هستند.

 • صندلی‌های کانتر با پشتی که راحتی بیشتری را ارائه می‌کنند، گران‌تر هستند.

 • صندلی‌های کانتر چرخان که امکان حرکت و جابه‌جایی آسان را فراهم می‌کنند، گران‌تر هستند.

 • صندلی‌های کانتر با جک که ارتفاع قابل تنظیم دارند، گران‌تر هستند.

کیفیت ساخت

 • صندلی‌های کانتر چوبی که با ظرافت و دقت بیشتری ساخته شده‌اند و از مواد باکیفیت‌تری در آنها استفاده شده است، گران‌تر هستند.

نوع روکش

 • صندلی‌های کانتر چوبی که با روکش‌های چرمی یا پارچه‌ای باکیفیت پوشیده شده‌اند، گران‌تر هستند.

برند

 • برندهای معروف صندلی کانتر چوبی که سابقه و شهرت بیشتری دارند، معمولاً قیمت‌های بالاتری را برای محصولات خود ارائه می‌کنند.

محل خرید

 • قیمت صندلی کانتر چوبی می‌تواند در فروشگاه‌های مختلف و همچنین در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

عوامل دیگر

 • عوامل دیگری مانند دست‌سازبودن صندلی، وجود حکاکی یا منبت‌کاری و همچنین نوع پایه‌ها (صاف، گرد و…) می‌توانند بر قیمت صندلی کانتر چوبی تأثیر بگذارند.

نکاتی برای یافتن بهترین قیمت

 • از چندین فروشگاه قیمت بگیرید. فروشگاه‌های آنلاین معمولاً قیمت مناسب‌تری نسبت به فروشگاه‌های فیزیکی و حضوری دارند.

 • تخفیفات ویژه و حراج‌های مناسبتی را فراموش نکنید. در چنین مواقعی می‌توانید محصول مورد نظر را با قیمت مناسب‌تری خریداری کنید.

 • محصولی را انتخاب کنید که دقیقاً به آن نیاز دارید. به‌عنوان‌مثال دقیقاً به دنبال محصولی بگردید که ابعاد و اندازه مورد نظر شما را دارد.

 • طرح‌ها و سبک‌های ساده‌تر هم شیک هستند و هم قیمت مناسب‌تری دارند. اگر به دنبال خریدی مقرون به صرفه هستید، حتماً این مورد را لحاظ کنید.

اگر به دنبال خرید محصولات و مبلمان چوبی با کیفیت و خاص هستید، می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت‌های مربوطه، خرید خود را انجام دهید. زیست هوم یکی از مراکز آنلاینی است که از طریق آن می‌توانید محصول مورد نظر خود را مستقیماً از تولید کننده خریداری نمایید.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.